Jak často chodit na masáž?

02.12.2021

Na prvním místě je třeba říci, že  se  budeme bavit o skutečně dobré masáži.   Taková ovšem může být za určitých okolností až  bolestivá.  

 Na lidském těle by nemělo být svalstvo,  které je na tlak bolestivé.  Pakliže je svalovina bolestivá, je třeba ji  adekvátně  ošetřit a to v souladu s aktuálním stavem klienta.    Vyčerpáním, přetížením,  stav nadbytku, prázdnoty, poranění...

 Takže jak často masírovat?  

Masáž je  skutečně velmi příznivá pro tělo.   Dochází při ní ke zvýšenému prokrvení oblasti, která je masírována i zvýšený průtok lymfy.

Frekvence  masáží  je  třeba zohlednit dle stavu  masírovaného.  Pokud jde člověk jen preventivně a nemá nějaký akutní problémy,  tak  stačí třeba jednou měsíčně.  Je to výborná prevence, kdy se při masáži zrovna  zjistí aktuální stav klienta.  Odhalují  se  postižené oblasti,  zatuhliny, spazmy, posunuté obratle.  

     Vždy platí, že každého ošetřujeme adekvátně s přihlédnutím k jeho stavu.  Je třeba znát dobře anatomii  a svaly  vyšetřit až do hloubky, aby  vám nic neuniklo.   Někdy stačí jen malý zatuhlý svalový snopeček  a  vzniká velké nepohodlí a problém.  

 Takže jak často?  

 Při akutních problémech  je  terapií ošetření  trigger-pointů  opakovat často a v  krátkých frekvencích.  Třeba co tři dny. Nebo jednou týdně. Není vhodné dělat velké přestávky, dokud nedojde k vymizení bolestivosti v dané oblasti.  Pak je třeba ošetřovat klienta  tak dlouho, dokud  jeho svalovina obsahuje i takzvané latentní spoušťové body.   

 Masáže  je třeba  ovšem doplňovat protahováním,  cvičením,  aplikací  tenisových míčků, takzvaným samo-ošetřením. Kdy se klient musí naučit jak je provádět, čímž bude pokračovat v terapii i v době, kdy nebude na masáži.  Tím se dá prodloužit doba, kdy  je třeba na masáž dojít. 

Ošetřovat je možné  postižené oblasti denně a dokonce je to v určitých situacích nezbytné.

Vše záleží na stavu postižení. 

Hezký a bezbolestný den vám všem přeji. Váš masér