Recept od Centra Regenerace na nejvyváženější a nejlepší snídaní či oběd či večeři

04.02.2022

Z mého pohledu si ráno jen s kašema obilnýma nevystačím. Nevím jak vaše, ale moje tělo chce ráno bílkovinu. A klasický chleba s máslem a něčím je v podstatě fastfood. No na přibrání dobrý. 

    Děláme velice často tento recept, co vám níže popíšu a má to obrovský úspěch. Protože toto jídlo obsahuje v podstatě všechno : bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu, vitamíny, minerály, barvy a probiotika.

A hlavně je teplé, samozřejmě chutné a hodí se jak ke snídani, tak k obědu nebo večeři. Je to rychlé jídlo. 

Postup:

Na pánvi si orestuji na kostičky nakrájenou prorostlou slaninu nebo prorostlý uzený bůček. Přidáme na kostičky nakrájenou cibuli a prorestujeme dohromady do zlatova třeba. Potom přilejeme domácí vajíčka nebo na kostky nakrájené tofu třeba marinované nebo tempeh nebo houby kuřátka. Dále si připravíme zálivku z jablečného octa a medu. Tam si namočíme rukolu.

Na talíř vysypeme obsah pánve, nato tu okapanou rukolu a ještě přidáme domácí kysané zelí a na kolečka červenou řepu vařenou. Vše samozřejmě osolím růžovou Himalájskou solí. K tomu všemu jíme žitný kváskový chléb jako přílohu. Ten si můžete prohnat toustovačem, kdo má rád křupavé :)

S tímto jídlem vydržíme do oběda i když je lehké, ale je také výživné a s vlákninou.

Dobrou chuť přeje Centrum Regenerace