Proč vás trápí chronické bolesti

29.11.2021

Většina  klientů  má  stejné  otázky, když jím povím, že  mají zatuhlé určité  svalové partie. 

 Jak to že jsou zablokované, když  stále něco dělám,  vždyť  se stále hýbu?  Pořád něco dělám.  Ti co zase skoro nic nedělají se diví, že mají svaly bloknuté,  když je nenamáhají. 

  Odpovídám na tyto otázky stále  a  stále dokola.  Je až nepochopitelné, že se tyto, tak důležité věci  neučí už děti  na základní škole.   A  ačkoliv na ně odpovídám stále dokola, stejně se ti samí lidé  ptají za nějakou dobu znova. Takže asi nic nepochopili. 

    Když odcházejí z masérny  je jim lépe, tváří se, že to chápou a budou na tom pracovat.  Nicméně jak přijdou domů a vrátí se do stereotypu,  jen hrstka z nich je schopná si udržet pozornost na daný problém a něco s tím udělat.

     Takže proč? 

 No proto, že prostě svalový aparát má paměť.   V  každém svalu se vyskytují místa, která jsou citlivější na přetížení, než ostatní.  Bývají to třeba úpony, nebo i akupunkturní body. Nebo to může být místo reflexně spojené s problémovým orgánem.   A  v těchto místech se nám při přetížení, prochlazení... vytváří tzv. trigger points - Česky spouštové body.    A  stačí jednou v životě  přetáhnout daný sval, či snopec přes únosnou míru, na kterou má kapacitu a šup. Už ho tam máte.  Sval funguje dále, ale už nemá takovou kapacitu. Oblast obsahující spoušťový bod nepracuje, nevykazuje uvolnění.  No a pak je důležité,  jak dlouho je oblast postižená, jestli se přetahujeme dále a pracujeme s bolestí. Jaký máme svalový aparát než nám tyto body vznikly, či jestli  jsou od dětství.   Do těchto míst se nám pak dále ukládá chlad, vlhko, průvan atd.   Každému dle jeho tělesné dispozice.  Většinou na to nezabírají ani klasické masáže, nezabírá na to cvičení. Vypadá to, že na to nezabírá nic.  Ovšem to je jen nevědomý pohled, který bohužel velmi škodí vyléčení.

         Pokud máte skutečný zájem na odstranění chronických bolestí a potíží. Je třeba se vyzbrojit určitou dávkou trpělivosti.  Pokud není problém ještě chronický, jeho vyléčení může být otázkou jedné návštěvy  a  naučení protahovacích cviků, které budete dělat doma či v práci několikrát denně. Uvolnění pocítíte prakticky okamžitě po ošetření.    

      Je-li problém letitý  a  bolesti již velké, vezme to daleko více terapie, času, protahování a nezbytné zavedení změn do vašeho životního stylu. 

  Je třeba vyhledat všechny  problémové partie svalstva  a sdružených spoušťových bodů kolem. Oblasti přenesených bolestí.  A všechny ošetřit.  

 Jak?

  Tlakem, tzv. ischemickou kompresí, akupresurou,  akupunkturou - suchou jehlou,  baňkou, atd. Zakončeného protažením daného svalstva.  Je skutečně nezbytné je ošetřit všechny, aby došlo k jejich uvolnění.   Leckdy to bývá  skutečné loupání slupky jako na cibuli. Odstraníte jednu vrstvu a objeví se další.  

 S tím je třeba počítat  a  brát to jako výzvu a těšit se z každé odstraněné překážky.  Jelikož zároveň tím začínáme mít i lepší  prožitky ve vlastním těle. Přestává nás tak limitovat, bolet a dávat o sobě vědět.

Přínos je  veliký a všestranný.  Ulevuje se vnitřním orgánům,  lymfatickému , nervovému, i cévnímu systému.  Psychicky je vám lépe, cítíte se uvolněnější, silnější a spokojenější. Máte více energie. atd. 

   Počítejte s tím, že tato práce jen tak nekončí a zjistíte, že svoje limity můžete neustále posouvat.  Často se stává, že může následovat zhoršení stavu a  to mnohé lidi odradí.   Pak je třeba využít schopnost  bylin a jejich účinnost ve směsích. Tradiční čínskou medicínu, která dokáže krásně nastolovat rovnováhu v organismu.  Začít zařazovat do života cvičení - ráno pozdrav slunci, 5 Tibeťanů,  jógu, Čchi-kung, pozdrav měsíci atd.   

     Z toho, co vás trápilo se nakonec může stát odrazový můstek pro zcela nový, energický a šťastný život.       ............ 

Pokud chcete nějak začít řešit svůj problém, nečekejte až to zem vytáhne a objednejte se k nám do Centra regenerace.

  Pěkný a bezbolestný den vám přeji.